O mně

Můj příběh

Od technologií k podnikání: Cesta plná učení a transformace

Jmenuji se Mirka Králíková a jsem webdesignérka, mentorka a podnikatelka s bohatým spektrem profesních zkušeností. Ty sahají od technických oborů až po neziskový sektor a nakonec i vlastní podnikání.

První kroky ve webdesignu a webhostingu

Moje kariéra začala v B2BCZ následně Orangecube.cz, webdesignové a webhostingové firmě. Kde jsem nejprve působila jako asistentka jednatele, následně jsem převzala vedení firmy. Tato role mi poskytla znalosti v SEO, webdesignu a vedení obchodních jednání, stejně jako zkušenosti s řízením týmu IT specialistů a grafiků.

Byla to neskutečná jízda, kdy jsme pro naše klienty zajišťovali veškeré služby od webhostingu, přes tvorbu webových stránek, po propagaci přes PPC reklamu, tenkrát ještě přes společnost eTarget.

Přechod do neziskového sektoru

Z OrangeCube jsem přešla do neziskového prostoru, potřeba pomáhat a vidět v práci smysl mě zavedla do občanského sdružení. V letech 2005 až 2007 jsem pracovala v o.s. Jurta a Agenturu Osmý den, kde jsem zpracovala a zavedla kompletní digitalizaci dokumentů , připravovala dokumentaci k projektům EU, připravovala společnosti na standardizaci služeb, starala se o administrativu občanských sdružení a vedla tiskařskou dílnu.

Zde jsem také získala velké zkušenosti s řízením dotací a kolaudací budov, což prohloubilo moje schopnosti a orientaci v projektovém řízení. Opět mi přinesla tato práce obrovské zkušenosti, skvělý kolektiv a díky rozvojovým školením Nebetus I a II posun ve vnímání toho, co lidé dokážou realizovat.

Rozvoj vlastního podnikání a výrobní textilní firmy

S nadšením pro podnikání jsem v roce 2008 založila eshop Lavennis a následně společnost Pytlíčky s.r.o. (*2015), specializující se na ekologické textilní sáčky. I přes počáteční úspěchy a expanzi firmy na 40 zaměstnanců jsme nakonec čelili ekonomickým výzvám, které přinesl Covid a následně válka na Ukrajině, a které vedly ke konci Pytlíčků.

Aktuální zaměření na freelance a podpora start-upů

Dnes se, jako freelancerka, specializuji na tvorbu webových stránek a SEO, přičemž využívám své bohaté zkušenosti k podpoře a růstu začínajících podnikatelů. Snažím se nabízet nejen technickou podporu, ale i mentorování a strategické poradenství. Chci pomáhat firmám a jejich vlastníkům dosáhnout úspěchu v jejich podnikatelských snahách.

Kořeny v designu a kreativitě

Navzdory různým výzvám a změnám v průběhu mé kariéry, zájem o design, kreativita a řešení výzev zůstává klíčovým prvkem mé práce i života. Při tvorbě webových stránek, nastavování SEO strategie, ale i při vedení podnikatelů neustále čerpám sílu, nápady i vhledy z mé dlouholeté praxe a využívám svých znalostí k prospěchu projektů. Ať už se jedná o návrh stránek, které osloví správné publikum, nebo o vedení podnikatelů k úspěchu ve světě digitálního marketingu, vracím se ke svým kořenům, kde vše začalo: k technologiím, designu a kreativitě.

Moje práce kombinuje technologie, kreativitu a porozumění potřebám uživatelů. Jako mentorka a kreativec podporuji druhé v rozvíjení jejich kreativního potenciálu, a díky tomu i já sama dál profesně i osobně rostu.

18 +

Let

Zkušeností

Proč spolupracovat se mnou

Znám podnikání z první ruky a marketing i z  druhé strany barikády

Ráda Vám představím sebe a mé zkušenosti v oblasti marketingu a podnikání.

Jsem člověk z praxe. Vím jaké je to tvořit a zároveň se starat o prodej a reklamu.

Mám 18 let zkušeností s vybudováním a vedením vlastní firmy, kde jsem se aktivně podílela na řízení prodeje, rozvoji obchodních strategií a budování vztahů se zákazníky.

  • Znám podnikatelské prostředí z vlastní zkušenosti.
  • Řeším reálné problémy více než 20 let.
  • Reklamu na internetu nahlížím komplexně.
  • Hledám cesty i pro začínající podnikatele a podnikatelky.

Mým hlavním cílem je pomoci podnikatelkám a tvůrcům růst a prosperovat. Proto se zaměřuji na funkční, praktické dovednosti v oblasti reklamy a prodeje, ale také řízení času a priorit.

Dokážu Vám nastavit projekty tak, aby přinášely zákazníky a prodeje. A také vás dokážu naučit, jak si s tím v krátkém čase poradit sami.

Vím, že bez zákazníků není prodej a ani zisk. A vím, že dokážu Vaše zákazníky najít a oslovit.

SEO optimalizace

Klíčová analýza – tzv. klíčovka – zjistíme na jaká klíčová slova vyhledávají váš produkt zákazníci a jak je na tom konkurence.

Měsíční správa projektu – stránek, eshopu, kdy implementujeme informace ze SEO analýzy a posouváme váš web na první místa vyhledávačů.

Tvorba webových stránek

Webové stránky pro tvůrce, řemeslníky, freelancery, konzultanty, malé firmy i vzdělávací organizace.

Nejprve se pobavíme o tom, co je cílem vašich webových stránek a pak je vytvoříme tak, aby tento cíl sledovaly.

S přesahem do problematiky SEO optimalizace, copy a marketingových strategií, pro vás vytvořím web, který bude prodávat a který budete mít rádi.

Mentoring a konzultace

Pomohu vám nastavit váš byznys i osobní produktivitu. Roky se vzdělávám v nástrojích a možnostech řízení času a osobní produktivity.

A nebo si potřebujete nastavit pevná pravidla a sledovat své cíle? Dát dohromady webové stránky, zamyslet se nad svým podnikáním.

Jsem tu pro vás, jako partnerka v byznysu i osobním životě.

Kde jste a kam se chcete dostat?

Nabízím vám úvodní schůzku, na které si ujasníme, co máte za problém a jak ho můžeme společně vyřešit.

Oblíbený problém: „Nemám zakázky.“ Oblíbené prvoplánové řešení:“ Chci web. Chci Instagram.
Má oblíbená odpověď: „Zjistíme, kde vás tlačí bota. A hlavně, kde jsou vaši zákazníci.“

Protože vždycky záleží na tom, kde jsou zákazníci. Záleží na tom, abyste lovili ve správném rybníce. A nad tím je potřeba se zamyslet. A pak udělat něco, co upoutá jejich pozornost a něco jim přinese, něco, za co budou chtít zaplatit.